Genie 105739 Battery Charger (24V, 25A) for Genie Scissor Lifts
| Part Number | Genie 105739 |
| Item Code | 3512-0002-11 |
| Applications | Genie GR-15, GR-20, GS-1530, GS-1930, GS-2632, GS-2646, GS-3246, GS-4047 |
| Input Voltage | 230VAC |
| Output Voltage | 24V |
| Current Rating | 25A |
| Dimensions | 29.50cm (L) x 26.30cm (W) x 24.00cm (H) |
| Weight | 4.70kg |
| Quality | OEM |
| Warranty | 6 Months |
Always ensure the proper assembly and serial number range for your machine prior to ordering.




