Genie 1272232 Delta Q Battery Charger (24V, 27A) for Genie Scissor Lifts
| Part Number | Genie 1272232 |
| Item Code | 3512-0002-24 |
| Applications | GS-1530, GS-1930, GS-2632, GS-2646, GS-3246, GS-4047 |
| Input Voltage | 230VAC |
| Output Voltage | 24V |
| Current Rating | 27A |
| Dimensions | 32.00cm (L) x 23.00cm (W) x 15.50cm (H) |
| Weight | 2.90kg |
| Quality | Genuine |
| Warranty | 6 Months |
Always ensure the proper assembly and serial number range for your machine prior to ordering.




